Letný tábor 2020

Letný tábor 2020

Milí priatelia,

leto sa blíži a s ním aj TÁBOR! Skautský letný tábor je vyvrcholením celoročnej aktivity a odmenou pre členov skautského zboru. Je to priestor, kde sa najviac môžeme venovať priamo jeden druhému a tak sa plne aktívne rozvíjať s pomocou skautskej metódy v praxi.

Tento rok budeme opäť táboriť v Liptovskej Anne na Liptove v nasledujúcich termínoch:

  • 02.08. – 06.08.2020 [ vĺčatá ] cena:  30 €
  • 09.08. – 16.08.2020 [ skauti ] cena:  60 €
  • 02.08. – 16.08.2020 [ rangeri a roveri ] cena:  70 €

 

Prihlásiť sa môžete tak, že prinesiete svojmu radcovi vypísanú prihlášku, ktorú stiahnete TU. Prihláška sa stáva záväznou zaplatením zálohy na účet zboru.

Vzhľadom na situáciu ohľadom COVID-19 je potrebné, aby sa všetci rodičia detí, ktoré budú účastné tábora zúčastnili na predtáborovom stretnutí, ktoré sa uskutoční 17.07.2020 o 17tej hodine v priestoroch skautskej klubovne v Trstenej.

Prevádzka tábora

Prevádzku tábora budú zabezpečovať skúsení vodcovia. Pobyt na tábore a zabezpečenie prevádzky tábora bude  nasledovné:

  • Rodičia nám často nosia dary v podobe suchých koláčov, kompótov, trvanlivých potravín. Chceli by sme Vás týmto poprosiť, ak môžete, prosíme, odovzdajte trvanlivé potraviny pri nástupe na tábor. Vopred ďakujeme. Akákoľvek Vaša ďalšia pomoc formou trvanlivých potravín je vítaná.
  • V záujme produkovať čo najmenej odpadu je vítaná aj pomoc v podobe poskytnutia byliniek na čaj, vreciek na pečivo/zeleninu, či dózičiek. Zároveň budeme na tábore používať vlastnú drogériu šetrnú k životnému prostrediu, preto deťom šampón a sprchový gél nepribaľujte.
  • Počas tábora nebude dieťa používať mobilný telefón, preto mu ho na tábor ani netreba dávať. Spojenie s rodičmi bude zabezpečené prostredníctvom vodcu tábora alebo jeho zástupcu. Ak sa rozhodnete telefón svojmu dieťaťu dať, pravdepodobne sa mu naň nedovoláte, nakoľko ho musí odovzdať vodcom a bude vypnutý. Mobilný telefón mu bude na konci tábora vrátený. Nejde nám o obmedzovanie dieťaťa, ale o kolektívnu táborovú morálku. Ďakujeme za pochopenie. Cenné veci ako sú šperky, tablety atď. taktiež deťom nedávajte.
  • Pobyt detí na tábore bude zameraný na lepšie spoznávanie prírody, zvýšenie telesnej zdatnosti a kondície, zdokonalenie sa v skautských zručnostiach a v neposlednom rade na zrekreovanie detí v prírode.
  • Deti budú spať v podsadových stanoch v spacích vakoch, ktoré si musia zabezpečiť. Pre lepší komfort detí odporúčame kvalitnejšie spacáky.
  • Stravovanie je zabezpečené táborovou kuchyňou 5x denne (raňajky, desiata, obed, olovrant, večera). Jedlo deťom nepribaľujte (okrem prípadu špeciálnej diéty, ktorú prosím uveďte v prihláške). Ak predsa len nejaké jedlo budú mať, musia ho odovzdať táborovej kuchyni, kde bude bezpečne odložené v priestore chránenom pred hmyzom a hlodavcami. To je hlavný dôvod odovzdania potravín, najmä sladkostí.

Ďalšie konkrétne informácie budú uvedené v táborom sprievodcovi, ktorého uverejníme čoskoro. Avšak neváhajte s prihláškou, lebo počet miest v podsadách je obmedzený.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.