Letný tábor 2021

Letný tábor 2021

TÁBOR BUDE!!!

Veta, na ktorú mnohí čakáme už veľmi dlho! A tu nájdete všetky aktuálne informácie, tak čítajte!

Tento rok budeme opäť táboriť v Liptovskej Anne na Liptove v nasledujúcich termínoch:

 • 02.08. – 05.08.2021 [ vĺčatá ] cena:  35 €
 • 02.08. – 12.08.2021 [ skauti ] cena:  65 €
 • 02.08. – 16.08.2021 [ rangeri a roveri ] cena:  70 €

 

Prihlášku na tábor si treba vytlačiť (alebo vyzdvihnúť v klubke skrz radcov/vodcov). Nájdete ju tu:
https://docs.google.com/document/d/1SRet88bWtDYi-7reeB3xRJul8rzXSIzY1PQS43X0dBU/edit?usp=sharing

Rovnako je potrebné vyplniť nasledovné dokumenty, ktoré sú povinná súčasť táborovej prihlášky (sú to prehlásenie o bezinfekčnosti a potvrdenie zdravotnej spôsobilosti):
https://www.skauting.sk/download/9488/
https://www.skauting.sk/download/9490/

Aktuálne podmienky pre účasť na tábore:

 

 • NIE JE nutné sa pred nástupom na tábor testovať
 • avšak, nie je možné stretávanie účastníkov tábora s osobami, ktoré nie sú účastníkmi tábora, návštevníci musia disponovať negatívnym testom alebo očkovaním


Všetky aktuálne platné nariadenia, rovnako ako aktualizovaný manuál pre organizátorov nájdete tu:
https://www.skauting.sk/ustredie/9463/novy-manual-pre-organizatorov-taborov-2021/

Veríme, že sa na tábore stretneme v čo najhojnejšom počte. Nenechávajte si vyplnenie prihlášky na poslednú chvíľu!

Prevádzka tábora

Prevádzku tábora budú zabezpečovať skúsení vodcovia. Pobyt na tábore a zabezpečenie prevádzky tábora bude  nasledovné:

 • Rodičia nám často nosia dary v podobe suchých koláčov, kompótov, trvanlivých potravín. Chceli by sme Vás týmto poprosiť, ak môžete, prosíme, odovzdajte trvanlivé potraviny pri nástupe na tábor. Vopred ďakujeme. Akákoľvek Vaša ďalšia pomoc formou trvanlivých potravín je vítaná.
 • V záujme produkovať čo najmenej odpadu je vítaná aj pomoc v podobe poskytnutia byliniek na čaj, vreciek na pečivo/zeleninu, či dózičiek. Zároveň budeme na tábore používať vlastnú drogériu šetrnú k životnému prostrediu, preto deťom šampón a sprchový gél nepribaľujte.
 • Počas tábora nebude dieťa používať mobilný telefón, preto mu ho na tábor ani netreba dávať. Spojenie s rodičmi bude zabezpečené prostredníctvom vodcu tábora alebo jeho zástupcu. Ak sa rozhodnete telefón svojmu dieťaťu dať, pravdepodobne sa mu naň nedovoláte, nakoľko ho musí odovzdať vodcom a bude vypnutý. Mobilný telefón mu bude na konci tábora vrátený. Nejde nám o obmedzovanie dieťaťa, ale o kolektívnu táborovú morálku. Ďakujeme za pochopenie. Cenné veci ako sú šperky, tablety atď. taktiež deťom nedávajte.
 • Pobyt detí na tábore bude zameraný na lepšie spoznávanie prírody, zvýšenie telesnej zdatnosti a kondície, zdokonalenie sa v skautských zručnostiach a v neposlednom rade na zrekreovanie detí v prírode.
 • Deti budú spať v podsadových stanoch v spacích vakoch, ktoré si musia zabezpečiť. Pre lepší komfort detí odporúčame kvalitnejšie spacáky.
 • Stravovanie je zabezpečené táborovou kuchyňou 5x denne (raňajky, desiata, obed, olovrant, večera). Jedlo deťom nepribaľujte (okrem prípadu špeciálnej diéty, ktorú prosím uveďte v prihláške). Ak predsa len nejaké jedlo budú mať, musia ho odovzdať táborovej kuchyni, kde bude bezpečne odložené v priestore chránenom pred hmyzom a hlodavcami. To je hlavný dôvod odovzdania potravín, najmä sladkostí.

Ďalšie konkrétne informácie budú uvedené v táborom sprievodcovi, ktorého uverejníme čoskoro. Avšak neváhajte s prihláškou, lebo počet miest v podsadách je obmedzený.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.