V piatok podvečer sa z Paľovej búdy ozýva zvuk mletia kávy. Prečo ? Lebo Refreš 2020, ďakovná, plánovacia, osviežujúca akcia pre skautských dobrovoľníkov nášho 10. zboru. V búde, vonkajším vzhľadom pripomínajúcej skôr hrad sme sa stretli, aby sme spoločne načerpali nové sily a naplánovali ďalší skautský rok.

Posedenie na terase, uvedenie do pirátsko-kávovej témy, šarády a rozhovory tvorili príjemný úvodný večer. Sobotné ráno sme začali, ako inak, kávičkou a pokračovali spoločným teambuildingom, starajúc sa o zrniečko kávy (vajíčko), ktoré sme museli uchrániť pred neblahým osudom (rozbitím).

Pokračovalo sa zborovou schôdzou, na ktorej vznikol nový Rangerský oddiel,  Ženy Severu a Muži Severu sa zlúčili do spoločného oddielu Hliadka Severu a naplánovali sme zborové akcie. Oddiely si spoločne naplánovali svoje aktivity na ďalší rok.

A prišla na rad spešl aktivita, na ktorú sa všetci tešili. Vyrobili sme si pirátske čiapky a kráčali cez Žilinu na určené miesto. Tie pohľady nezainteresovaných v mestskom parku stáli za to. Došli sme na miesto prekvapenia juu- spoločne sme si zahrali laser game, zabavili sa vo virtuálnej realite a stali sme sa vlastníkmi veľmi pekného trička s nápisom – káva je nový rum. Po ceste späť nás čakalo ešte jedno malé prekvapčo- zmrzlina.

Deň ukončila spoločná večerná grilovačka a následný free program.  Vďačnosť za organizátorov Refrešu, za skvelých ľudí, novú iskru a chuť byť súčasťou nášho zboru, to si odnášam z Refrešu 2020. Kráčam na byt a cítim sa byť úplne iný človek. To ma pomeľ.

(autor článku: Eva Viglašová)

Všetky fotky z tejto akcie nájdeš na tomto LINKU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *