V reakcii na vyhlásenia Ústredného krízového štábu SR  k šíreniu vírusu COVID-19(coronavírus) prijíma vedenie Slovenského skautingu opatrenie k úplnému a celorepublikovému pozastaveniu skautských aktivít. Od dnešného dňa až do odvolania je zakázané realizovať pravidelné stretnutia družín a oddielov, výlety, vzdelávacie podujatia a všetky ostatné tipy aktivít. Povolené budú len dobrovoľnícke aktivity dospelých členov smerujúce k zvládnutiu krízovej situácie v krajine.

Vedenie Slovenského skautingu prijalo ťažký, ale správny krok a rozhodlo sa celoplošne ukončiť všetky skautské aktivity až do odvolania. Veríme, že po pominutí pandémie vírusu COVID-19 budeme na toto obdobie s úsmevom spomínať, ako na štvrtý zákaz skautingu. Teraz však cítime, že sa musíme zachovať zodpovedne a ísť príkladom ostatným spoluobčanom. 

Celé znenie oznamu nájdete na tomto linku: www.skauting.sk 

Vyzývame členov nášho zboru a ich rodiny, aby dodržiavali odporúčania kompetentných inštitúcií: Ústredný krízový štáb, Úrad verejného zdravia, Ministerstvo  zdravotníctva SR, Hlavný hygienik SR a orgány miestnej samosprávy, a aby si uvedomili si, že štátom vyhlásený mimoriadny stav nie sú prázdniny a ani dovolenka. Jedná sa o preventívne opatrenia v podobe karantény na zníženie šírenia choroby a počtu nakazených osôb.

Počas tohto stavu je možné usporiadať svoju družinovku online, čítať skautskú literatúru, či plniť si niektoré body z odboriek, či voľných programových modulov, alebo si môžete plniť body v jednotlivých voľných programových stupňoch, v čom vás podporujeme. Určite budeme priebežne postovať tu aj na našej fb stránke rôzne aktivity na doma.

Vytrvajme spolu priatelia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *