Pobyt v saune preukázateľne patrí k podpore zdravého životného štýlu. To je to, čo by sme radi podporili v rámci tohto projektu. Chceli by sme vytvoriť a sprístupniť komunitnú saunu v našej obci, aby bol tento „luxus“ prístupný čo najväčšej skupine ľudí z blízka i ďaleka.

Oáza v srdci mesta

Sauna bude lokalizovaná v priestoroch záhrady skautskej klubovne, ktorá je ľahko prístupná zo všetkých dôležitých cestovných uzlov a súčasne je rovnako ľahko prístupná pre všetkých saunovania chtivých.

Ako tento projekt zafinancujeme?

V rámci iného prebiehajúceho projektu sa nám podarilo získať peniaze na „záhradný domček“, ktorý už stojí na skautskej záhrade. Postupnými krokmi ako je izolácia, vnútorné obloženie… ho chceme prebudovať na kvalitnú saunu, ktorá bude veľkým prínosom pre celú komunitu.

Začiatkom decembra 2022 sme spustili crowdfundingovú kampaň, z ktorej získané peniaze pôjdu na prípravu a dobudovanie komunitnej sauny. Konkrétne práce chceme konzultovať s odborníkmi, aby sme zabezpečili čo najvyššiu kvalitu výsledného produktu, ktorý, veríme, že bude slúžiť dlhé roky.

Sauna merch?!

Jedinečné spojenie kreatívnosti Agáty Gašperec Brozovej a spracovanie značky Rathrak vytvorilo tento saunový merch, ktorý bol uvedený v rámci crowdfundingovej kampane:

Chcete priložiť ruku k dielu, alebo náš projekt podporiť finančne?

Projekt vybudovania komunitnej sauny je jeden z finančne náročnejších projektov, do ktorých sme sa pustili. Avšak vďaka chuti a podpore mnohých ľudí sa zdá, že sme na správnej ceste!

Ak by ste ale mali chuť nás a náš projekt podporiť finančne, môžete tak urobiť poslaním peniazov na náš účet SK36 8330 0000 0020 0046 0612. Do poznámky dajte text „dar komunitna sauna„.

Ak máte skúsenosti, ktoré by ste nám radi ponúkli pri úprave „záhradného domčeka“ na saunu, ozvite sa nám na náš email info@desiatka.sk.

Sme vďační za každú pomoc!