V reakcii na vyhlásenia Ústredného krízového štábu SR  k šíreniu vírusu COVID-19 a aktuálnej situácií v okresoch, v ktorých členovia nášho zboru fungujú, sa vedenie zboru rozhodlo k dočasnému pozastaveniu skautských aktivít organizovaných v rámci 10.zboru Trstená týkajúc sa všetkých jeho oddielov a družín.

Toto pozastavenie sa týka družinoviek, výprav, oddielových, zborových akcií, ale aj stretnutí jednotlivých rád. Pozastavenie bude trvať do odvolania. 

Vieme, že aktuálne opatrenia dovoľujú zhromažďovanie v počte 6 osôb, avšak situácia hlavne v Tvrdošínskom a Námestovskom okrese nás núti pristúpiť k tomuto preventívnemu opatreniu. 

Vyzývame členov nášho zboru a ich rodiny, aby dodržiavali odporúčania kompetentných inštitúcií a tým chránili seba, svojich blízkych, ale aj okolie.

Máme avizované, že stanovisko z národnej úrovne k aktuálnej situácii bude vydané v najbližších dňoch. Na jeho základe vám následne poskytneme aktualizované informácie mailom a súčasne na webovej stránke nášho skautského zboru (www.desiatka.sk).

Verte, že nám nie je situácia ľahostajná a toto rozhodnutie pre nás nie je ľahké. Veríme však, že to spoločne zvládneme. V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte samozrejme kontaktovať svojich vodcov.

Vytrvajme spolu priatelia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *