Pod týmto názvom sa 6.septembra v Trstenej niesla naša tohtoročná charitatívna udalosť, ktorá bola spojením dvoch našich už úspešných akcií z minulých rokov. Hoci nás epidémia a s ňou prichádzajúce opatrenia obmedzujú už od marca, chuť či presvedčenie, že aj tento rok si chceme zašportovať a spoločne niekomu pomôcť boli silnejšie, preto sme boli odhodlaní ísť do toho. Nakoniec sa nám to aj s pomocou dobrých ľudí podarilo, z čoho sa veľmi tešíme. Výťažok z tejto akcie sme sa rozhodli tentokrát darovať rodine Frančekovcov, konkrétne ich synovi Lukášovi, ktorý už niekoľko rokov bojuje so zákernou rakovinou mozgu. Po množstve náročných operácií zostal Lukáš ležiaci a paralyzovaný, čím je odkázaný na pomoc svojich najbližších. Sme nesmierne radi, že nám bolo umožnené pomôcť práve tejto rodine, ktorá vieme, že to má od začiatku veľmi ťažké a statočne bojujú každý jeden deň. 

Keďže v nedeľu sa počasie rozhodlo, že nám priaznivú oblohu neukáže, presunuli sme sa do priestorov Sparťan-fitness klubu. Postupne boli na programe súťaže vo workoutetrojboji. V skromnejšom počte sme si úvodnými uvítacími slovami Trsten oficiálne otvorili a pomaličky sme sa pustili do registrácie na workout. Tu sme boli sami v očakávaní, keďže táto disciplína je fyzicky a aj na prevedenie veľmi náročná a zvládajú ju len skutoční borci, pretože sa cvičí práve s vlastnou váhou tela. O to viac nás milo prekvapilo, keď sa našlo až 7 odvážlivcov, ktorí sa rozhodli to vyskúšať a ukázať čo v nich je. Disciplíny v ktorých sa súťažilo boli: muscle up, klasické zhyby, výdrž v stojkekliky na bradle. Chlapci podali heroické výkony a pri svojich pokusoch si držali navzájom palce, čo bolo veľmi sympatické športové gesto. Viacero pokusov bolo veľmi tesných a o víťazovi rozhodovalo skutočne málo. Po poslednej disciplíne bolo už jasné, komu poputujú medaily na krk. Prvé miesto v muscle-upe a klasických zhyboch si vybojoval Marek Kadrliak, v klikoch na bradle tesne dominoval Miloš Štrbáň a ešte tesnejší záver sme videli pri výdrži v stojke, kde nakoniec najdlhšie vydržal Kamil Šlapák. 

V sprievodnej časti programu, ešte pred samotným trojbojom, nasledovala súťaž v armwrestlingu (pretláčanie rukou). Pri tejto príležitosti sme u nás privítali aj súťažiacich s veľmi cennými úspechmi medzinárodnej a svetovej úrovne. Jedným z nich bol Ján Gábor, bronzový medailista z juniorských ME, niekoľkonásobný majster SR a člen SR reprezentácie v armwrestlingu, ďalej to bol Miroslav Pavčo, 2-násobný vicemajster SR v kategórii juniorov a ako posledná sa nám ako rozhodkyňa predstavila Barbora Bajčiová, ktorá je  5-násobná víťazka v kategórii junioriek, majsterka sveta v kategórii žien a 5-násobná majsterka ME v kategórii junioriek v armwrestlingu. Na pretláčacom stole si to medzi sebou postupne rozdalo 9 súťažiacich v dvoch kategóriach – muži nad a do 80 kg. V prvej kategórii, muži nad 80 kg, bral prvé miesto Ján Gábor a v kategórii do 80 kg sa zo zlatej medaily tešil Miroslav Pavčo. 

Ešte počas dopoludnia mali diváci a rovnako tak súťažiaci možnosť vidieť ukážku ruského bojového umenia – Systema v podaní Mareka Kadrliaka, ktorý detailne a názorne predviedol chvaty a pohyby, ktoré sú typické pre tento štýl boja. Až z ďalekého Popradu k nám pricestovala fyzioterapeutka, ktorá sa venovala tejpovaniu bolestivých častí tela. 

Popoludní nás na záver čakal teda trojboj, kde sa súťažilo v trojčlenných družstvách. Na túto silovo zdatnú výzvu sa prihlásili 4 tímy. Súťažilo sa v 3 disciplínach a to: mŕtvy ťah, bench press drep. Z každého družstva bol vybraný jeden člen, ktorý šiel súťažiť do jednotlivej disciplíny. Po záverečných pokusoch sa podľa pravidiel na základe váhy súťažiacich v porovnaní so zdvihnutou hmotnosťou spočítali body a spoznali sme víťazov tohtoročného trojboja. Tými sa celkom zaslúžene stalo trio v zložení Ján Mikuláš, Jozef Ulrich a Kristián Krilek. Všetkým víťazom sme srdečne zablahoželali, spolu s medailami odovzdali aj nejaké vecné ceny a poďakovali za účasť. 

Sme nesmierne radi, že sa nám aj napriek komplikovanej situácii v meste podarilo zorganizovať túto akciu. Naše úprimné vďaky smerujeme všetkým ľuďom, ktorí akokoľvek prispeli a pomohli nám spoločne naplniť cieľ akcie, ktorým bola finančná pomoc pre Lukáša a jeho rodinu. Podarilo sa nám pre nich vyzbierať približne 240€. Aj napriek tomu, že to nebolo veľa, sme túto sumu s vďakou a úctou odovzdali do ich rúk s prísľubom, že budeme ešte na nich do budúcnosti myslieť. Všetci pevne veríme, že sa v Trstenej stretneme aj o rok v ešte hojnejšom počte a väčšej podpore za rovnakým účelom, aby sme nezabudli na to najdôležitejšie priatelia – že byť šťastný je dôležité, ale robiť druhých ľudí šťastných a pomáhať im je ešte dôležitejšie. 

Patrik Majdiš
spoluorganizátor, 10.zbor Trstená

všetky fotky z akcie nájdete na tomto LINKU

video z akcie si môžete pozrieť TU

Akcia sa uskutočnila v rámci prjektu Európskeho zboru Solidarity. Rovnako bola podporená z participatívneho rozpočtu Trstená.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *