4. Harcerski Charytatywny Turniej Hokejowy

4. Harcerski Charytatywny Turniej Hokejowy

Poľskí skauti rok čo rok organizujú charitatívny hokejový turnaj. Na štvrtý, ktorý sa konal posledný februárový víkend, sme boli pozvaní aj my, skauti z 10. zboru z Trstenej. My sme prizvali aj našich skautských bratov a sestry z Dolného Kubína, Ružomberka a Terchovej. Tento rok bolo cieľom turnaja pomôcť Marzene Sadelskiej, ktorá minulý rok utrpela pri autonehode rozsiahle neurologické poškodenia a neustále rehabilitácie si nemôže dovoliť. Nemohli sme odmietnuť.

Odhodlaní a nadšení, dokázali sme vytvoriť dva tímy a podpornú skupinu fanúšikov. Po napínavých a mrazivých zápasoch, ktoré trvali dve poobedia sa náš tím TRUS (Trstená + Ružomberok) umiestnil na krásnom 1. mieste a Dolný TRUS (Dolný Kubín + Trstená + Ružomberok a dosadená Terchová) na 5., pričom družstiev bolo osem. Sobota bola spestrená kúpaním sa v neďalekých termálnych kúpaliskách a večerným programom, pri ktorom sme sa viac zblížili s poľskými skautmi.

Pokladáme to za skvelý úspech a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Veríme, že budúci rok si naše víťazstvá obhájime znova. Rovnako bola naša účasť na tomto hokejovom turnaji zahájením našej cezhraničnej spolupráce so skautmi z Noweho Targu, z ktorej sa veľmi tešíme.

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.