Externe organizované kurzy, ktoré by mohli byť zaujímavé pre teba, a súčasne by tvoja účasť na nich mohla byť prospešná pre náš zbor:

Nosnou témou bude oblasť prevencie a starostlivosti o duševné zdravie mladých ľudí, takisto príležitosťou na autentické rozhovory, ktoré úzko súvisia s prácou v oblasti mládeže, ako aj o každodenných bojoch a výzvach, ktorými prechádzame.
 
Cieľom tohto školenia je spoločne spomaliť, aby sme mohli čeliť naliehavým výzvam v oblasti duševného zdravia mladých ľudí. Na túto aktivitu pozývame aktívnych mladých ľudí, pracovníkov s mládežou, mladých lídrov, sociálnych pracovníkov, školských psychológov, pedagogických pracovníkov, aby premýšľali, inšpirovali sa a vytvárali tak nové možnosti pre možnú spoluprácu. Školenie bude prebiehať v slovenskom jazyku v Bratislave. 🫂     
 
⌛️ Prihlásiť sa môžete do 10. 9. 2023 na  https://forms.office.com/e/ywueVLkutt 
NIVaM –  Národný inštitút vzdelávania a mládeže (nivam.sk) Vás pozýva na workshop „Projektový manažment“ zameraný na písanie malých solidárnych projektov, ktorý sa uskutoční 13.9.2023 od 8:30 do 16:30 v priestoroch Krajskej Knižnice v Žiline. 
 
Cieľ workshopu: zvýšenie a podpora písania solidárnych projektov vo Vašej komunite 
Lektor: Ján Smatana 
 
❗Workshop je bezplatný ❗Kapacita workshopu: 15 osôb ❗
 
⌛️ Deadline na prihlasovanie je do 6. septembra 2023. 
KAPACITA JE OBMEDZENÁ, preto neváhaj a prihlás sa. 
Na jeseň sme si pre vás pripravili ďalší turnus obľúbeného akreditovaného tréningu.
Vďaka nemu získate
 
👉 aktuálne teoretické a praktické vedomosti,
👉 zručnosti potrebné pre prácu s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami
👉 a dozviete sa konkrétne metódy uplatniteľné v práci koordinátoriek a koordinátorov.
 
3 dni téningu (27., 28. a 29. september) sa uskutočnia prezenčne v Trenčíne a 2 dni prebehnú online cez zoom. 🙃
Prihláste sa na 👉 https://shorturl.at/eBJ48
Podujatie organizuje Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií. 
Chcete sa dozvedieť viac, ako si správne podať projekt v programe Európsky zbor solidarity? Tak toto školenie je práve pre vás ‼️ 🥳

Cieľom školenia je zvýšiť povedomie mladých ľudí o možnostiach, ktoré ponúka program Európsky zbor solidarity. Školenie je prioritne zamerané na projekty v oblasti solidarity, do ktorých sa môžu zapojiť mladí ľudia vo veku od 18 do 30 rokov 👩👨‍🦰.

Ciele:
✅pochopenie filozofie a priorít programu Európsky zbor solidarity
✅tvorba projektu a projektového manažmentu
✅oboznámenie sa so základnými formálnymi a kvalitatívnymi aspektami žiadosti projektu v oblasti solidarity
✅skvalitnenie projektových zámerov, aby mali vyššiu šancu k ich podpore,
✅rozvoj líderských zručností a iné

Termín: 6. 9. – 10. 9. 2023
⌛️Uzávierka prihlášok: 25. augusta 2023

Prihlásiť sa môžete tu ➡️
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx…
NIVaM –  Národný inštitút vzdelávania a mládeže (nivam.sk) Vás pozýva na workshop „Kritické myslenie a mediálna gramotnosť“ pre mládež, ktorý sa uskutoční 12.10.2023 od 9:00 do 13:00 v priestoroch Žilinskej univerzity v Žiline. 
 
Workshop je určený pre všetkých mladých ľudí, ktorých zaujíma téma mediálnej gramotnosti alebo kritického myslenia. Bude rozdelený na dve časti, ktoré budú prebiehať súčasne. Skupiny majú obmedzenie a môže sa jej zúčastniť maximálne 25 osôb. 
 
Lektorky: Andrea Cox, Lucia Macaláková
 
❗Workshop je bezplatný ❗Celková kapacita workshopu: 50 osôb ❗ Link na prihlasovací formulár tu: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=3dxm07UB2EGZEHvSmPLj3PXK0X5Asj1Jl_keHeyLXPlUN0lHUUdPWVdMOVZTMUlBR1RNWVRKVElKNS4u
 
⌛️ Deadline na prihlasovanie je do 6. októbra 2023. 
 
NIVaM –  Národný inštitút vzdelávania a mládeže (nivam.sk) Vás pozýva na workshop „Práca so stresom a úzkosťou“ pre mládež, ktorý sa uskutoční 19.10.2023 od 12:00 do 15:00 v priestoroch Centra voľného času v Žiline na Kuzmányho ulici.  
 
Workshop je určený pre všetkých mladých ľudí, ktorých zaujíma, ako pracovať so stresom a úzkosťou. 
 
Lektori: Káčko Žilina (IPčko)
 
 
❗Workshop je bezplatný ❗Celková kapacita workshopu: 30 osôb ❗Link na prihlasovací formulár tu: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=3dxm07UB2EGZEHvSmPLj3PXK0X5Asj1Jl_keHeyLXPlUQ0o5WFc2NUNSUVQ0M1owQzJBU1NXM0hGRS4u
 
⌛️ Deadline na prihlasovanie je do 16. októbra 2023.